Sliding glass door detail and rail embed in floor

Pewnie często spotykacie się z taką sytuacją, że stoicie w hipermarkecie przez długą alejką z produktami i zupełnie nie wiecie, który z nich wybrać? Ten artykuł powinien Wam pomóc w podjęciu decyzji w przyszłości. Dziś dowiecie się, na co zwracać uwagę przy wyborze płynów do szyb!

Po pierwsze – cena płynu do szyb

Czyli to co widzicie na początku. Prawdopodobnie większość z nas kieruje się ceną opakowania, zwróćcie też uwagę jaką kwotę będziecie musieli zapłacić za mililitr – płyny do szyb często są w opakowaniach 500 lub 750 mililitrowych. Nie ma nic gorszego niż zacieki i widoczne „bohomazy” po umyciu szyb. Ba! Nawet czasami po umyciu szyb, naprawdę ciężko się ich pozbyć i zostają z nami przez dłuższy czas. Pamiętajcie więc, że produkt najtańszy, nie musi być najlepszy. Najczęściej bezkonkurencyjne cenowo środki to marki własne, czyli stworzone przez sieć handlową, w której kupujecie (Private label).

Po drugie – zwracaj uwagę na psikacz

Wygodny dozownik oznacza łatwiejsze sprzątanie. Nie będziecie musieli się zmagać z pompką, najlepiej zostawić wszystkie siły na walkę z brudem. Idealna pompka powinna mieć regulację uwalniania środka w zależności od poziomu brudu. Powinno się też ją móc całkowicie zablokować, żeby była bezpieczna dla dzieci.

Możliwość ponownego uzupełnienia

Część marek płynów do szyb dostępnych w Polsce (np. Clin, Ajax, Frosch) posiada również opcję uzupełnienia. Oznacza to, że można kupić taniej płyn w butelce bez dozownika i samemu w domowym zaciszu go przelać lub też przełożyć dozownik do zakupionego „refilla”. Może nie jest to wygodne, ale płacimy mniej, a siła płynu pozostaje taka sama. Dodatkowo zużywając mniej plastiku, chronimy środowisko.

Zwracajmy uwagę na środowisko!

I doszliśmy do ostatniego punktu – ekologia! W dobie przeładowania planety śmieciami i plastikiem powinniśmy również zwracać uwagę na nas samych. W sklepie dostępne są środki w butelkach po recyklingu lub też z naturalnymi składnikami (niektóre z nich zawierają nawet 99,9% składników pochodzenia naturalnego!) oraz certyfikatem EU Ecolabel. Czytajmy etykiety, skoro nic na tym nie tracimy to dołóżmy chociaż jedną własną cegiełkę i ratujmy planetę.

Mam nadzieję, że już wiecie na co zwracać uwagę i przy kolejnej wizycie w sklepie wybór płynu do szyb będzie łatwiejszy.

You May Also Like

Osłony okienne rożnego typu

Przygotowanie atrakcyjnych systemów okiennych, które będą gwarantowały komfort, bezpieczeństwo i prywatność to…

Jakie okno dachowe wybrać?

Głównym zadaniem okien dachowych jest doświetlenie znajdującego się na poddaszu pomieszczenia. Oprócz…

Jak działają laserowe czujniki odległości?

Cyfrowe czujniki odległości to urządzenia, które znalazły zastosowanie w zautomatyzowanej produkcji różnorodnych…

Ochrona mieszkania przed słońcem (markizy, okiennice, folia oraz rośliny)

Należy wiedzieć, że najwięcej gorących promieni wpada do pomieszczeń usytuowanych od południa.…