To portowe miasto może zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Nantes, miasto sztuki i handlu, z pewnością ma się czym pochwalić, a wizyta na jego terenie może stać się ciekawym urozmaiceniem każdej wycieczki po Francji. Nic dziwnego, że biura podróży żywo zainteresowały się potencjałem Nantes i jego zabytkami. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym wyjątkowym porcie?

Nantes, leżące w zachodniej części Francji miasto portowe, zaliczane jest do grona najważniejszych ośrodków gospodarczych tego kraju. Gospodarka i przemysł nie są jednak jedynymi symbolami tego miasta. Dla wielu osób Nantes to przede wszystkim ośrodek sztuki oraz miasto o wspaniałej historii. Ten ważny port leżący nad Lorą już w XI wieku odgrywał ważną rolę, a jako stolica Bretanii zajął ważne miejsce w dziejach Francji. Dziś o wspaniałej przeszłości tego miasta przypomina jego zabudowa. To najważniejszych zabytków znajdujących się na terenie miasta należy zamek lokalnych książąt, będący cenną pamiątką z XV stulecia. Wielką atrakcją jest też tutejsza katedra, której budowę rozpoczęto w XV wieku. Ratusz, wspaniałe pasaże oraz parki miejskie – to kolejne atrakcje, jakimi kusi to miasto. Nie brak też na terenie Nantes wspaniałych placówek muzealnych oraz galerii, którym z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi. Gdzie warto się wybrać? Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Przyrodnicze stały się najbardziej znanymi muzeami tego miasta. Dla osób zainteresowanych historią wielką gratką może się z kolei okazać wizyta w miejscowym Muzeum Archeologicznym. I ono może się pochwalić ciekawymi eksponatami, podobnie zresztą jak znajdujące się w jego pobliżu Muzeum Drukarstwa.

Nantes to jedno z ciekawszych miast, jakim może się pochwalić Francja. Biura podróży już dawno doceniły jego piękno, a wycieczki po tym porcie są szansą na poznanie wyjątkowego oblicza francuskiej ziemi. Nantes może oczarować, a jego atrakcje turystyczne bez wątpienia zasługują na uwagę. Czas spędzony w tym mieście z pewnością nie będzie czasem zmarnowanym.

You May Also Like

Jakie przynęty na sandacza są najlepsze?

Przynęty na sandacza to dość zróżnicowane produkty, które mogą się między sobą…

Linz i jego atrakcje turystyczne

W tym kraju turystyka od lat ma się doskonale, a turyści chętnie…

Pomysły na urlop w domu

Czasem zdarza się, że jesteśmy zmuszeni zaplanowany urlop spędzić we własnych domach…