Bramy garażowe odgrywają kluczową rolę w estetyce i funkcjonalności każdego domu. Dwa najpopularniejsze typy bram to rolowane i segmentowe. Ale jakie są ich główne różnice i która opcja jest najlepsza dla Ciebie? Oto porównanie.

Mechanizm działania i konstrukcja

  • Bramy rolowane: Składają się z wielu cienkich lameli, które podczas podnoszenia nawijają się w specjalnej skrzynce umieszczonej nad otworem garażowym. Dzięki temu są one idealne dla garaży z ograniczoną przestrzenią.

  • Bramy segmentowe: Składają się z kilku poziomych paneli (segmentów) połączonych zawiasami. Podczas otwierania segmenty te przesuwają się pionowo do góry, a następnie poziomo pod sufit garażu.

Estetyka i dostępność wzorów

  • Bramy rolowane: Oferują bardziej jednolity wygląd, z mniejszym wyborem wzorów i kolorów. Są idealne dla nowoczesnych domów o minimalistycznym designie.

  • Bramy segmentowe: Dostępne w szerokim wyborze wzorów i kolorów, umożliwiając dopasowanie do różnych stylów architektonicznych. Mogą również zawierać okna lub inne elementy dekoracyjne.

Bezpieczeństwo i izolacja

Oba typy bram oferują wysoki poziom bezpieczeństwa, z różnymi funkcjami, takimi jak czujniki przeszkód czy blokady antywłamaniowe. Jednak bramy segmentowe zazwyczaj oferują lepszą izolację termiczną dzięki grubszym panelom.

Koszty i konserwacja

Bramy rolowane ( http://www.producentbram24.pl/oferta/8-bramy/6-bramy-rolowane ) mogą być nieco droższe w zakupie, ale ich konserwacja jest zazwyczaj prostsza i tańsza. Bramy segmentowe wymagają regularnej konserwacji zawiasów i uszczelek.

Rekomendacje

Wybór między bramą rolowaną a segmentową zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli cenisz estetykę i chcesz większego wyboru wzorów, brama segmentowa może być dla Ciebie. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w garażu i szukasz prostszego rozwiązania, brama rolowana może być odpowiednia.

źródło: producentbram24.pl

You May Also Like

Uchwyty i chwytaki do podnoszenia i transportu – do czego je wykorzystamy?

Nie da się ukryć, że praca w halach magazynowych i wielkich fabryka…

Jak działają laserowe czujniki odległości?

Cyfrowe czujniki odległości to urządzenia, które znalazły zastosowanie w zautomatyzowanej produkcji różnorodnych…

Osłony okienne rożnego typu

Przygotowanie atrakcyjnych systemów okiennych, które będą gwarantowały komfort, bezpieczeństwo i prywatność to…

Jak wybrać płyn do szyb? Na co zwracać uwagę?

Pewnie często spotykacie się z taką sytuacją, że stoicie w hipermarkecie przez…