Bloga może tak naprawdę pisać każdy z nas. Wystarczy odrobina chęci, dobry pomysł i znajomość podstawowych zasad z zakresu poprawności językowej, by rozpocząć przygodę z tą formą osobistej ekspresji. Internet obfituje w blogi. Ich tematyka jest niezwykle różnorodna. Co zrobić, aby to nasz tekst blogerski zyskał uwagę internautów?

Zaintryguj tytułem

O tym, czy dany tekst zostanie w ogóle przeczytany w dużej mierze decyduje jego tytuł. Jeśli chcesz zostać zauważony, dobrze przemyśl tę kwestię. Nie bez powodu brukowce sięgają po chwytliwe nagłówki, chcąc osiągnąć wyższy odsetek sprzedaży. Sprawdzonym rozwiązaniem jest stosowanie tytułów w formie pytań bądź zapowiedzi podania konkretnych rad (np. 5 porad, jak dobrać fason sukienki do danej sylwetki). Blog musi zaintrygować swoich odbiorców, inaczej nie osiągnie sukcesu.

Wzbudź emocje opowiadaną historią

Blog powinien wzbudzać u czytelnika zaciekawienie. Musi intrygować opowiadaną fabułą, aby odbiorca chciał do niego wracać. Zanim zdecydujesz się rozpocząć pisanie na dany temat, sprawdź, czy będzie on interesujący dla innych. Jak to zrobić? Przejrzyj internet, zapytaj znajomych, obiektywnie oceń własne pomysły. Nie powielaj ślepo obecnych już w internecie treści. 

Nie bądź jak Słowacki

Pamiętaj, aby język, którego używasz pisząc, nie odbiegał od preferencji docelowej grupy odbiorców. Pisz prosto, ale poprawnie pod kątem językowym. Lepsze są krótkie, ale zrozumiałe zdania, niż dziwne i zagmatwane konstrukcje, które będą jedynie imitowały język profesjonalnych pisarzy. więcej na: paybeck.pl

You May Also Like

Rodzaje usług internetowych

W dobie powszechnego dostępu do Internetu możemy korzystać z szeregu usług, jakie…

Hurtowe wystawianie aukcji Allegro a wielowariantowość – jak poradzić sobie z obsługą sklepu?

Wielowariantowość jest bardzo istotną funkcją, dzięki której można uczyć sprzedaż wydajniejszą i…

Czy warto wprowadzać newsletter do sklepu online?

Wiele większych sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapisania się do newslettera. Dzięki…

Social media

Nawet jeśli posiadasz najlepszy produkt lub usługę (albo to i to), możesz…