Sliding glass door detail and rail embed in floor

Pewnie często spotykacie się z taką sytuacją, że stoicie w hipermarkecie przez długą alejką z produktami i zupełnie nie wiecie, który z nich wybrać? Ten artykuł powinien Wam pomóc w podjęciu decyzji w przyszłości. Dziś dowiecie się, na co zwracać uwagę przy wyborze płynów do szyb!

Po pierwsze – cena płynu do szyb

Czyli to co widzicie na początku. Prawdopodobnie większość z nas kieruje się ceną opakowania, zwróćcie też uwagę jaką kwotę będziecie musieli zapłacić za mililitr – płyny do szyb często są w opakowaniach 500 lub 750 mililitrowych. Nie ma nic gorszego niż zacieki i widoczne „bohomazy” po umyciu szyb. Ba! Nawet czasami po umyciu szyb, naprawdę ciężko się ich pozbyć i zostają z nami przez dłuższy czas. Pamiętajcie więc, że produkt najtańszy, nie musi być najlepszy. Najczęściej bezkonkurencyjne cenowo środki to marki własne, czyli stworzone przez sieć handlową, w której kupujecie (Private label).

Po drugie – zwracaj uwagę na psikacz

Wygodny dozownik oznacza łatwiejsze sprzątanie. Nie będziecie musieli się zmagać z pompką, najlepiej zostawić wszystkie siły na walkę z brudem. Idealna pompka powinna mieć regulację uwalniania środka w zależności od poziomu brudu. Powinno się też ją móc całkowicie zablokować, żeby była bezpieczna dla dzieci.

Możliwość ponownego uzupełnienia

Część marek płynów do szyb dostępnych w Polsce (np. Clin, Ajax, Frosch) posiada również opcję uzupełnienia. Oznacza to, że można kupić taniej płyn w butelce bez dozownika i samemu w domowym zaciszu go przelać lub też przełożyć dozownik do zakupionego „refilla”. Może nie jest to wygodne, ale płacimy mniej, a siła płynu pozostaje taka sama. Dodatkowo zużywając mniej plastiku, chronimy środowisko.

Zwracajmy uwagę na środowisko!

I doszliśmy do ostatniego punktu – ekologia! W dobie przeładowania planety śmieciami i plastikiem powinniśmy również zwracać uwagę na nas samych. W sklepie dostępne są środki w butelkach po recyklingu lub też z naturalnymi składnikami (niektóre z nich zawierają nawet 99,9% składników pochodzenia naturalnego!) oraz certyfikatem EU Ecolabel. Czytajmy etykiety, skoro nic na tym nie tracimy to dołóżmy chociaż jedną własną cegiełkę i ratujmy planetę.

Mam nadzieję, że już wiecie na co zwracać uwagę i przy kolejnej wizycie w sklepie wybór płynu do szyb będzie łatwiejszy.

You May Also Like

Uchwyty i chwytaki do podnoszenia i transportu – do czego je wykorzystamy?

Nie da się ukryć, że praca w halach magazynowych i wielkich fabryka…

Osłony okienne rożnego typu

Przygotowanie atrakcyjnych systemów okiennych, które będą gwarantowały komfort, bezpieczeństwo i prywatność to…

Jak działają laserowe czujniki odległości?

Cyfrowe czujniki odległości to urządzenia, które znalazły zastosowanie w zautomatyzowanej produkcji różnorodnych…

Ochrona mieszkania przed słońcem (markizy, okiennice, folia oraz rośliny)

Należy wiedzieć, że najwięcej gorących promieni wpada do pomieszczeń usytuowanych od południa.…