To portowe miasto może zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Nantes, miasto sztuki i handlu, z pewnością ma się czym pochwalić, a wizyta na jego terenie może stać się ciekawym urozmaiceniem każdej wycieczki po Francji. Nic dziwnego, że biura podróży żywo zainteresowały się potencjałem Nantes i jego zabytkami. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym wyjątkowym porcie?

Nantes, leżące w zachodniej części Francji miasto portowe, zaliczane jest do grona najważniejszych ośrodków gospodarczych tego kraju. Gospodarka i przemysł nie są jednak jedynymi symbolami tego miasta. Dla wielu osób Nantes to przede wszystkim ośrodek sztuki oraz miasto o wspaniałej historii. Ten ważny port leżący nad Lorą już w XI wieku odgrywał ważną rolę, a jako stolica Bretanii zajął ważne miejsce w dziejach Francji. Dziś o wspaniałej przeszłości tego miasta przypomina jego zabudowa. To najważniejszych zabytków znajdujących się na terenie miasta należy zamek lokalnych książąt, będący cenną pamiątką z XV stulecia. Wielką atrakcją jest też tutejsza katedra, której budowę rozpoczęto w XV wieku. Ratusz, wspaniałe pasaże oraz parki miejskie – to kolejne atrakcje, jakimi kusi to miasto. Nie brak też na terenie Nantes wspaniałych placówek muzealnych oraz galerii, którym z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi. Gdzie warto się wybrać? Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Przyrodnicze stały się najbardziej znanymi muzeami tego miasta. Dla osób zainteresowanych historią wielką gratką może się z kolei okazać wizyta w miejscowym Muzeum Archeologicznym. I ono może się pochwalić ciekawymi eksponatami, podobnie zresztą jak znajdujące się w jego pobliżu Muzeum Drukarstwa.

Nantes to jedno z ciekawszych miast, jakim może się pochwalić Francja. Biura podróży już dawno doceniły jego piękno, a wycieczki po tym porcie są szansą na poznanie wyjątkowego oblicza francuskiej ziemi. Nantes może oczarować, a jego atrakcje turystyczne bez wątpienia zasługują na uwagę. Czas spędzony w tym mieście z pewnością nie będzie czasem zmarnowanym.

You May Also Like

Student camp – obozy windsurfingowe 2022 dla studentów

Jesteś studentem, który ma ochotę przeżyć niezapomniane chwile podczas tegorocznych wakacji? Lubisz…

Jakie przynęty na sandacza są najlepsze?

Przynęty na sandacza to dość zróżnicowane produkty, które mogą się między sobą…

Linz i jego atrakcje turystyczne

W tym kraju turystyka od lat ma się doskonale, a turyści chętnie…

Pomysły na urlop w domu

Czasem zdarza się, że jesteśmy zmuszeni zaplanowany urlop spędzić we własnych domach…