Mając małe podwórko przy domu, chcemy je jak najlepiej zagospodarować. Trochę trawy, jakieś klomby z kwiatami, by móc mieć miły widok z okna. Potrzebujemy też kawałek przestrzeni na podjazd dla samochodu przed garażem. Problemem stają się uchylne skrzydłowe drzwi prowadzące do changara.

Jakie nowe technologie dadzą więcej przestrzeni?

Drzwi prowadzące do garażu, będące w stylu klasycznym, czyli z drzwiami skrzydłowymi na zewnątrz, zabierają bardzo dużo miejsca, gdy mamy małe podwórko. Dlatego musimy pomyśleć o nowych technologiach dostępnych na rynku. Producent bram garażowych rolowanych zamontuje nam drzwi, które nie będą się otwierać ani na zewnątrz, ani do środka garażu. Metoda drzwi rolowanych polega na wykorzystaniu konstrukcji rolet. Takich samych jak przy oknach, tylko o znacznie silniejszej konstrukcji.

Bez względu na to, jak duży garaż posiadamy, rolowana brama będzie miała odpowiednią długość i wysokość. Drzwi będą się otwierać pionowo za pomocą dźwigni. Producent bram garażowych rolowanych ma dla nas dwa rodzaje dźwigni: ręczną lub automatyczną na pilota zasilaną prądem. Ta pierwsza jest obsługiwana siłą mięśni. Ta druga zaś pozwala nam nie wychodzić z samochodu. Pilotem podnosimy roletę i wjeżdżamy od razu do garażu bądź z niego wyjeżdżamy. 

Zalety pionowych drzwi

Drzwi garażowe rolowane nie zajmują w ogóle dodatkowego miejsca. Podciągnięte do góry rolują się do kasetki umieszczonej u sufitu. Producent bram garażowych rolowanych przewidział przy napędach elektrycznych chwilowe niedyspozycje z powodu braku prądu z elektrowni. Wówczas mamy możliwość otworzenia lub zamknięcia garażu za pomocą dołączonej korbki.

Wysokiej jakości bramy rolowane mają  w napędzie zamontowany czujnik i np. w razie napotkanej przeszkody podczas opuszczania rolety, automatycznie zostanie wstrzymane jej opadanie. W ten sposób nie zmiażdży stojącego pod nią samochodu, czy kręcącego się po garażu niesfornego dziecka. Dzięki temu również nie ucierpi sama roleta.

Bramy rolowane skutecznie chronią przed wiatrem i chłodem. Producent bram garażowych rolowanych dołożył wszelkich starań, by drzwi takie były funkcjonalne i przy okazji ładnie komponowały się z otoczeniem. Możemy więc mieć je w różnych kolorach i odcieniach, gładkie lub z motywem imitującym drewno.

You May Also Like

Uchwyty i chwytaki do podnoszenia i transportu – do czego je wykorzystamy?

Nie da się ukryć, że praca w halach magazynowych i wielkich fabryka…

Osłony okienne rożnego typu

Przygotowanie atrakcyjnych systemów okiennych, które będą gwarantowały komfort, bezpieczeństwo i prywatność to…

Jak działają laserowe czujniki odległości?

Cyfrowe czujniki odległości to urządzenia, które znalazły zastosowanie w zautomatyzowanej produkcji różnorodnych…

Ochrona mieszkania przed słońcem (markizy, okiennice, folia oraz rośliny)

Należy wiedzieć, że najwięcej gorących promieni wpada do pomieszczeń usytuowanych od południa.…