Obecnie większość samochodów przeznaczonych do jazdy w terenie posiada kompletne wyposażenie, które umożliwia bezpieczne i satysfakcjonujące przemieszczanie się po bezdrożach. Warto jednak przed wyruszeniem na wyprawę upewnić się, że mamy w zanadrzu sprzęt najwyższej jakości. Zostań z nami i poznaj akcesoria, w jakie trzeba zaopatrzyć się przed emocjonującą przejażdżką.

Wyciągarka – przezorny zawsze ubezpieczony

Niezależnie od tego, jak bardzo doświadczony jest kierowca, OFF ROAD zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Niepewny grunt, gęste zarośla lub błotniste tereny mogą przyczynić się do utknięcia auta na trasie. Jest to sytuacja bardzo problematyczna, zwłaszcza jeśli dojazd do danej lokalizacji będzie stanowił problem dla firm świadczących usługi pomocy drogowej.

Aby zabezpieczyć się przed utkwieniem pośrodku nieprzyjaznego terenu, warto zaopatrzyć się w jedną lub dwie wyciągarki. Inwestycja w tego rodzaju sprzęt to wręcz przymus dla osób pragnących zaangażować się w OFF ROAD.

Podczas zakupu należy uwzględnić rodzaj wyciągarki. Wyróżnia się modele ręczne, elektryczne, mechaniczne oraz hydrauliczne. Każda z nich ma swoje mocne i słabe strony. Przed podjęciem decyzji trzeba również pamiętać o dobraniu egzemplarza odpowiednio do masy pojazdu, żeby mieć pewność, że sprzęt poradzi sobie z terenówką.

Osłona na podwozie i silnik – ochrona ważnych komponentów

Trasy offroadowe naszpikowane są licznymi pułapkami. Ostre kamienie i wystające konary to jedynie niektóre z nich. Wyboisty teren sprawia, że auto niejednokrotnie narażane jest na uszkodzenia. W związku z tym dobrym pomysłem jest stworzenie dodatkowej ochrony dla najważniejszych elementów samochodu.

Mowa tu przede wszystkim o silniku oraz podwoziu. Dobrze zainstalowana osłona ochroni je przed kurzem, brudem czy zachlapaniem. Jednocześnie minimalizuje ryzyko wystąpienia dodatkowych usterek. Dzięki jednorazowej inwestycji można zatem oszczędzić sobie wielu problemów w przyszłości i uniknąć częstych wizyt u mechanika.

Dodatkowy kanister paliwa – gwarancja komfortowej podróży

Przejażdżkę typu OFF ROAD zawsze należy uprzednio dobrze rozplanować. Zdarza się jednak, że w jej trakcie kierowca zjedzie z ustalonej trasy lub będzie musiał zmodyfikować swoje plany ze względu na inne niespodziewane trudności. Nie można zapominać, że jedną z cech tej motoryzacyjnej rozrywki jest pokonywanie różnorodnych pułapek, jakie przyszykowała Matka Natura, a ich charakteru nigdy nie da się w pełny sposób przewidzieć.

Dodatkowy kanister z zapasowym paliwem będzie stanowił zabezpieczenie podróży. Nie zajmie on wiele miejsca, za to może wyratować offroadowca z opresji. Przydatny okaże się między innymi w momencie, gdy nastąpi nieprzewidziany wzrost spalania.

Podsumowanie

Do uprawiania OFF ROADu nie wystarczy samo posiadanie sprawnego samochodu terenowego. Już na samym początku zapoznawania się z tą dyscypliną trzeba zadbać o dodatkowe zabezpieczenia. Dzięki temu możliwe będzie zniwelowanie wystąpienia przykrych niespodzianek podczas przejażdżek po bezdrożach.

You May Also Like

Wymiana szyby samochodowej – kiedy jest to niezbędne?

Rodzaje uszkodzeń szyby samochodowej Z pozoru małe uszkodzenia mogą kwalifikować się do…

Wycieraczki do samochodu – czy koniecznie muszą być oryginalne?

Dobra widoczność na drodze ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa kierowców oraz innych…

Jak samodzielnie zmienić opony?

Opony zmieniamy przeważnie dwa razy w ciągu roku. W jakim czasie powinniśmy…

Jak znaleźć pomoc drogową w Warszawie?

Warszawa to stolica i jedno z najważniejszych oraz największych miast w Polsce.…